سبد خرید

تجهیزات شبکه

در سازمان ها و مراکزی که سیستم های بروز دارند، تجهیزات شبکه از جمله اصلی ترین تجهیزات به شمار می آیند. تجهیزات شبکه شامل بسیاری از موارد می شوند که هر کدام قابلیت هایی دارند و به دلیلی طراحی و تولید شده اند. لازمه انتخاب تجهیزات مناسب، داشتن اطلاعات لازم در مورد انواع تجهیزات شبکه ، قابلیت هر کدام و نوع کاربری است. علاوه بر اطلاع در مورد قابلیت ها لازم است تا سطح نیاز یک سازمان برای طراحی و توسعه سیستم شبکه بررسی شود. فروش آنلاین تجهیزات شبکه یکی از راهکارها برای سهولت در خرید کالا به شمار می آید. در سایت آی پی سورنا تمام خدمات جهت خرید تجهیزات شبکه توسط کارشناسان ارائه شده است.

خرید تجهیزات شبکه

انواع تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه به دو بخش تقسیم می شوند، تجهیزات اکتیو و تجهیزات پسیو شبکه، هر کدام از انواع تجهیزات شبکه تعاریف و کاربری های متفاوتی دارند، متخصصان هر بخش توانایی انجام تنظیمات را دارند.

تجهیزات اکتیو شبکه

به تجهیزاتی گفته می شود که امکان تولید سیگنال های شبکه را دارد. در واقع با استفاده از تجهیزات اکتیو سیگنال ها تولید می شوند و با استفاده از تجهیزات پسیو به دستگاه های متصل در شبکه منتقل می شوند. در ادامه به برخی از تجهیزات اکتیو شبکه به صورت اختصار پرداخته شده است.

  • سوئیچ شبکه

در واقع تمام دستگاه هایی که در شبکه به یکدیگر متصل می شوند، از امکانات سوئیچ استفاده می کنند. سوئیچ شبکه در انواع مختلف طراحی و تولید شده اند که انواع این دستگاه در سایت آی پی سورنا قرار گرفته است.

  • هاب

از دیگر تجهیزاتی که نوع کاربری مانند سوئیچ را دارد، دستگاه هاب می باشد. این دستگاه با وجود اینکه عملکردی مانند سوئیچ را انجام می دهد اما به دلیل قابلیت های محدود به عنوان دستگاه منسوخ شده شبکه شناخته می شود. سرعت این دستگاه برخلاف سوئیچ بسیار پایین است.

  • روتر

این دستگاه قابلیت اتصال شبکه را دارد و به بیان دیگر به یکپارچه سازی شبکه کمک می کند و تجهیزات شبکه های مختلف را به یکدیگر متصل می کند. در واقع امکان تعامل دستگاه های چندین شبکه مختلف از طریق اتصالات روتر امکان پذیر است.

فروش تجهیزات شبکه

  • مودم

این دستگاه شناخته شده ترین دستگاه تحت شبکه است که امکان اتصال دستگاه ها به شبکه اینترنت را فراهم می کند و امکان خرید مودم های مخابراتی از برندهای مختلف در فروشگاه آی پی سورنا برای شما فراهم شده است. 

  • انواع سرور

تمام منابع یک شبکه درون سرور قرار می گیرد، به بیان دیگر امکان انتقال اطلاعات در سطح شبکه از طریق سرور انجام می شود. تمام اطلاعات مورد نیاز کاربران از جمله فایل ها و منابع سخت افزاری از طریق این دستگاه امکان پذیر است.

  • کارت شبکه

اصلی ترین تجهیزات شبکه که امکان استفاده از خدمات شبکه را فراهم می کند، کارت شبکه است. با استفاده از کارت شبکه امکان آشنایی تجهیزات شبکه با یکدیگر وجود دارد.

تجهیزات پسیو شبکه

همانطور که گفته شد، تجهیزات اکتیو شبکه می توانند سیگنال هایی را تولید کنند، با استفاده از تجهیزات پسیو سیگنال های تولید شده در شبکه منتقل می شوند. این دسته تجهیزات شبکه شامل موارد زیر هستند که هر کدام را به اختصار شرح داده ایم.

  • PDU

این دستگاه که مخفف Power Distribution Unit است، می تواند در شبکه میزان توزیع برق را مدیریت کند. در واقع با استفاده از یک ورودی و خروجی برق دارند که داخل سرور و تجهیزات شبکه قرار می گیرند تا برق شبکه را کنترل کند. در برخی موارد تجهیزاتی که به PDU متصل هستند قابل برنامه ریزی هستند تا دستگاه های متصل را خاموش یا روشن کند.

  • کابل و سوکت شبکه

از جمله تجهیزاتی که بسیاری از کاربران با آن آشنایی دارند، کابل ها و سوکت ها می باشد. کابل های شبکه انواع گوناگونی دارند که هر کدام کاربری های متفاوتی از دیکدیگر ارائه می دهند.

  • پچ پنل

معمولا پچ پنل برای افزایش نظم و سهولت در مدیریت کابل ها استفاده می شود.

  • رک

در واقع رک یک باکس محافظ است که می تواند تمام تجهیزات متصل در شبکه را در خود جای دهد. این باکس به نظم تجهیزات شبکه کمک می کند و در عین حال سازماندهی و مدیریت تجهیزات بهینه می شود.

خرید تجهیزات شبکه

همانطور که در بالا مطالعه کردید تجهیزات شبکه بسیار متنوع است و کاربرد ها و قابلیت های متفاوتی را ارائه می دهند. به دلیل تنوع و گستردگی بالا، فروش تجهیزات شبکه توسط مجموعه آی پی سورنا با مشاوره های رایگان و تخصصی پیش از خرید همراه است تا کاربران هنگام خرید اینترنتی تجهیزات شبکه و یا خرید حضوری ، مناسب ترین کالا با سطح نیاز خود را خریداری کنند.

قیمت تجهیزات شبکه

قیمت تجهیزات شبکه به عواملی مانند، نوع تجهیزات ، میزان قابلیت ها ، کیفیت و برند مرتبط می باشد. تمام محصولات در سایت به صورت روزانه قیمت گذاری می شوند اما جهت اطمینان بیشتر می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

فروش آنلاین تجهیزات شبکه

فروش تجهیزات شبکه با تضمین کیفیت

تجهیزات شبکه کامپیوتر و دیگر تجهیزات شبکه به عنوان تجهیزات شبکه مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد به یک متخصص جهت نصب و راه اندازی نیاز دارد. به بیان دیگر علاوه بر خدمات مشاوره های فروش آنلاین تجهیزات شبکه که به صورت رایگان ارائه می شود.

گارانتی محصولات و تجهیزات شبکه

تمام محصولاتی که به خریداران ارائه می شود، شامل گارانتی یکساله است. لازم است بدانید که به دلیل محدودیت هایی که شامل کشور ما شده است، امکان ارائه گارانتی رسمی از کمپانی تولید کننده وجود ندارد و به همین دلیل با استفاده از گارانتی هایی که فروشگاه آی پی سورنا ارائه می دهد، اطمینان خریداران و مشتریان جلب می شود.