سبد خرید

راهنمای خرید و انتخاب مودم همراه جیبی

راهنمای خرید و انتخاب مودم همراه جیبی

مقاله راهنمای خرید مودم همراه به کاربران کمک می کند تا پیش از آنکه برای خرید این نوع مدل مودم اقدام کنند، اطلاعات لازم را درباره مزایا و معایب انواع مودم همراه یا جیبی داشته باشند. مودم همراه یکی از انواع مودم هایی است که در ابعاد کوچک طراحی شده اند. با توجه به قابلیت های هر کدام از انواع آنها ، دسته بندی می شوند.

مقاله راهنمای خرید مودم همراه به کاربران کمک می کند تا پیش از آنکه برای خرید این نوع مدل مودم اقدام کنند، اطلاعات لازم را درباره مزایا و معایب انواع مودم همراه یا جیبی داشته باشند. مودم همراه یکی از انواع مودم هایی است که در ابعاد کوچک طراحی شده اند. با توجه به قابلیت های هر کدام از انواع آنها ، دسته بندی می شوند.

خرید مودم همراه جیبی

مودم همراه یا جیبی چطور کار می کند

این مدل از مودم ها جهت اتصال به اینترنت برنامه ریزی شده اند. از این طریق کاربران می توانند به صورت سیار یک مودم را در هر کجا به همراه داشته باشد. تفاوت کارکرد این مودم امکان اتصال جندین کاربر به اینترنت است. با استفاده سیم کارت امکان برقراری ارتباط ایجاد می شود. در واقع مودم های همراه یا جیبی توسط سیم کارت های تلفن امکان پشیبانی از اتصال به اینترنت را دارند.

ضرورت خرید مودم همراه جیبی چیست

با ورود اینترنت و با گذشت زمان ، استفاده از آن یکی از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات جهت برقراری ارتباط و امور روزانه به شمار می آید. از آنجایی که 99 درصد کابران از طریق گوشی های همراه به اینترنت متصل می شوند، نیاز مودم های جیبی ها جهت برقراری ارتباط با کیفیت ضرورت دارد. با استفاده از مودم های جیبی استفاده از اینترنت با کیفیت در هر جایی امکان پذیر می باشد. مودم های همراه در دو نوع طراحی شده اند. از جمله ویژگی مشترک میان آن ها ، امکان اتصال توسط خط سیسم کارت می باشد. به میزانی که خط سیم کارت امکان شارژدهی داشته باشد، امکان اتصال به اینترنت وجود دارد.

امکانات و ویژگی های مودم همراه جیبی که قبل از خرید باید بدانید

شناخت ویژگی ها برای خرید مودم همراه  یا جیبی از جمله مهمترین مراحل جهت انتخاب کالای مناسب است. اینکه تفاوت میان مودم شارژی و دانگل چیست، یکی از انواع ویژگی های مهم به شمار می آید. در صورتی که در دسته کاربرانی هستید که از طریق گوشی به اینترنت متصل می شوید، انتخاب مودم همراه شارژی به دلیل امکان شارژ، قابلیت استفاده تنها با استفاده از کابل های شارژ را دارند.

قیمت مودم همراه یا جیبی

نوع سرویس ارائه شده

از جنبه نوع سرویس می توان به مودم های وای فای اشاره کرد. این مودم می توانند کیفیت اتصال به مودم را افزایش دهند و برخی موارد این امکان وجود دارد که از طریق سیم کارت به اینترنت متصل شوند. در صورتی که اتصال از طریق سیم کارت باشد، تا زمانی که سیم کارت مورد نظر قابلیت آنتن دهی را پشتیبانی کند امکان اتصال به اینترنت وجود دارد. مودم های همراه وای فای قابلیت استفاده از مودم سیستم و اتصال به اینترنت از طریق اپراتور سیم کارت را دارد. به همین دلیل مودم جیبی وای فای اینترنت پرسرعت را ارائه می دهد.

ظرفیت باتری و میزان شارژدهی

به طور کلی مودم های همراه تا زمانی که شارژ داشته باشند قابلیت ارائه خدمات را دارند. به همین دلیل باتری یکی از مهمترین ویژگی های مودم به شمار می آید که باید مورد بررسی قرار بگیرد. به میزانی که ظرفیت باتری بیشتر باشد، امکان ذخیره شارژ افزایش می یابد.

پشتیبانی از کارت حافظه

از نظر حافظه می توان مودم ها همراه را به دو دسته تقسیم کرد. مودم هایی که قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه را دارند و مودم هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند. این در حالیست که بسیاری از کاربران توانسته اند با استفاده از کارت های حافظه با توجه به ظرفیت های موجود در بازار، اطلاعات مورد نیاز را ذخیره کنند. عدم پشتیبانی از کارت حافظه به عنوان معایب به شمار نمی آید، درواقع انتخاب مودم هایی که از کارت حافظه پشتیبانی می کنند و مودم هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند، به سطح نیاز کاربر بستگی دارد.

شبکه های قابل پشتیبانی

اینکه یک مودم از چه شبکه هایی پشتیبانی می کنند، یکی دیگر از ویژگی های مهم به شمار می آید. از این رو کاربران پیش از آنکه برای خرید مودم همراه اقدام کنند باید سطح انتظارات خود را به خوبی بشناسند.

فرکانس یا باند مودم

معمولا بر روی بسته بندی های مودم همراه اعدادی با اندازه گیری GH یا گیگاهرتز درج شده است. کابل ها یا فیبر های نوری به عنوان باند به شمار می آیند و فرکانس ها در آن جابجا می شوند. به میزانی که سرعت جابجایی فرکانس ها بیشتر باشد، سرعت اطلاعات نیز افزایش می یابد. هنگام خرید محصول مورد نظر به اعداد درج شده بر روی بسته بندی یا دستگاه دقت کنید.

وزن مودم

با توجه به اینکه از مودم همراه یا مودم جیبی چه انتظاراتی دارید، وزن دستگاه مودم اهمیت می یابد. با توجه به وزن مودم همراه به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات جهت برقراری ارتباط با کیفیت از طریق مودم همراه، علاوه بر توجه به راهنمای خرید مودم همراه برای خرید کالای مناسب اقدام کنید.

امتیاز دهید :
ثبت نظر
کد امنیتی